Dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnych Mszach odwołuje abp Skworc

ASI

publikacja 18.06.2021 14:01

Dyspensę od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta nakazane z dniem 20 czerwca odwołuje w archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc.

Dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnych Mszach odwołuje abp Skworc Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach  11–12 czerwca br., z dniem 20 czerwca, tj. od najbliższej niedzieli, metropolita katowicki odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Rzecznik archidiecezji katowickiej – ks. Tomasz Wojtal – o odwołaniu dyspensy Biuro Prasowe Archiidiecezji Katowickiej

- Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem. Brak możliwości fizycznego uczestniczenia w Mszy św. sprawowanej w kościołach parafialnych był bardzo trudnym doświadczeniem, zarówno dla wiernych świeckich, jaki i duchownych. Cieszymy się, że możemy stopniowo wracać do tej nowej normalności także w kontekście życia religijnego. Pamiętajmy o wciąż obowiązujących przepisach sanitarnych - mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

Dyspensa od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta została udzielona w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią i wprowadzanymi ograniczeniami liczby osób mogących uczestniczyć w czynnościach kultu religijnego.