Sport. Polskie sprinterki z medalami na Stadionie Śląskim

msp /UMWS

publikacja 03.05.2021 11:14

Mistrzostwa Świata Sztafet odbyły się na Stadionie Śląskim. Niedzielny wieczór należał do polskich sprinterek: sztafety pań 4x100 m i 4x400 m sięgnęły po srebro, zaś złoto zdobyła sztafeta 4x200 m.

Sport. Polskie sprinterki z medalami na Stadionie Śląskim Drużyna pań sięgnęła po złoto na dystansie 4x200 m. UMWS

Bohaterką zmagań została Klaudia Adamek, która zdobyła aż dwa medale: jednego wieczoru sięgnęła po srebrny i złoty krążek.

W sztafecie 4x100 reprezentantki Polski już w sobotę osiągnęły cel i awansowały do finału, co daje im udział na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po srebro sięgnęły w składzie: Magdalena Stefanowicz, Pia Skrzyszowska, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska z czasem 44,10 s. Włoszki (Siragusa, Hooper, Bongiorni, Fontana) – osiągnęły czas 43,89 s.

Rywalki zdeklasowała nasza reprezentacja pań na dystansie 4x200 metrów. Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek, Marlena Gola zwyciężyły w biegu z czasem 1:34.98, pozostawiając wyprzedzając srebrne medalistki z Irlandii i brązowe z Ekwadoru. Najwięcej powodów do radości miała Klaudia Adamek. 22-letnia, reprezentująca barwy KS Gwardia Piła wystąpiła w obu finałach i w kilkanaście minut zgarnęła dwa medale. Na koniec drugiego dnia zawodów oglądaliśmy wyścig po medale pań w rywalizacji 4x400. Na tym dystansie panie wywalczyły drugi tego wieczoru srebrny medal. Skład polskiej ekipy: Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Łozowska, Natalia Kaczmarek, Kornelia Lesiewicz. Rywalizację wygrała Kuba.

- Dla takich chwil biją nasze serca! W tym trudnym czasie, gdy ciągle walczymy z pandemią, pokazaliście piękną rywalizację na bieżni, która może służyć za inspirację i motywację. Dziękuję, że byliście z nami. Za kilka tygodni, bo już w ostatni weekend maja, czekają nas - ponownie w kultowym Kotle Czarownic - Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Trzymam kciuki za nasze ekipy, mocno wierząc, że dobrym zrządzeniem losu, odbędą się one już z kibicami - komentował marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Sport. Polskie sprinterki z medalami na Stadionie Śląskim   Srebro zdobyły panie w sztafecie 4 x 400 m. UMWS