Archidiecezja katowicka. Startuje modlitwa za tegorocznych maturzystów

Barbara Hobzda / Radio eM

publikacja 23.04.2021 10:37

Wzorem ubiegłego roku w najbliższa niedzielę, 25 kwietnia - niedzielę Dobrego Pasterza na terenie archidiecezji katowickiej startuje diecezjalna modlitwa za maturzystów.

Archidiecezja katowicka. Startuje modlitwa za tegorocznych maturzystów Archiwum. Matura z języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach Fot. Roman Koszowski /Gosc Niedzielny

W niedzielę 25 kwietnia o godz. 12.00, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Adam Wodarczyk będzie przewodniczył w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszy św. w intencji maturzystów. Będzie ona transmitowana w Radiu eM oraz w internecie. Eucharystia ta rozpocznie diecezjalny tydzień modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów. - Mówi ks. Krzysztof Nowrot, archidiecezjalny duszpasterz akademicki oraz duszpasterz młodzieży w archidiecezji katowickiej:

Za pośrednictwem tego formularza młodzi mogą zgłaszać chęć bycia objętymi modlitwą, a każdy, kto chciałby podjąć się modlitwy w ich intencji - chęć przystąpienia do akcji modlitewnej.

W ramach tegorocznej edycji akcji zgłosiło się już około 150 maturzystów.

  Archidiecezja katowicka. Startuje modlitwa za tegorocznych maturzystów