Pyrzowice. Szybkie testy dostępne dla pasażerów lecących do Holandii

msp /Katowice Airport

publikacja 27.01.2021 20:03

To odpowiedź na wprowadzony przez Holandię wymóg posiadania przed podróżą lotniczą negatywnego testu na koronawirusa, wykonanego nie wcześniej niż 4 godziny przed wylotem.

Pyrzowice. Szybkie testy dostępne dla pasażerów lecących do Holandii Podróżni po przylocie kierowani są na obowiązkową 10-dniową kwarantannę lub muszą okazać negatywny test na koronawirusa. Piotr Adamczyk

Szybkie komercyjne testy antygenowe pod kątem koronawirusa można wykonać od 4 godzin do 60 minut przed rozkładową godziną odlotu bezpośrednich rejsów do Królestwa Niderlandów - mowa tutaj o połączeniu linii lotniczej Wizz Air do Eindhoven. Punkt wymazowy zlokalizowany jest w kontenerze przed terminalem pasażerskim A. Badanie kosztuje 120 zł. W tej kwocie pasażer otrzymuje zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, potwierdzające uzyskany wynik testu, które przekazywane jest drogą elektroniczną w ciągu 40 minut od pobrania materiału. - Informuje Piotr Adamczy rzecznik lotniska Katowice Airport:

Adrian Urbanek / Radio eM

Ze względu na trudną sytuację pandemiczną w Europie branża lotnicza na kontynencie znajduje się w fazie drugiego lockdownu. Obecnie z Katowice Airport realizowanych jest 15 rejsów w ruchu pasażerskim tygodniowo. Dla porównania - w ostatnim tygodniu stycznia 2020 r. było ich 250.