Chorzów. Jest koncepcja odbudowy słynnego kąpieliska Fala [WIZUALIZACJA]

Agata Nurek / Radio eM

publikacja 07.10.2020 14:31

W Parku Śląskim zaprezentowano wstępną koncepcję odbudowy słynnego kąpieliska Fala. Szacowany koszt inwestycji to ponad 50 mln zł.

Chorzów. Jest koncepcja odbudowy słynnego kąpieliska Fala [WIZUALIZACJA] Wizualizacja kąpieliska Fala. Materiał prasowy

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z basenu w 2023 r. - Informuje prezes Parku Śląskiego Agnieszka Bożek:

By jednak popularne kąpielisko wróciło w takiej formie, musi zmienić się Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Chorzowa, a o tym decydują władze miasta. Dlatego Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, zaapelował dziś [07.10.2020] do władz Chorzowa o szybką zmianę Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Dokument musi zostać zaktualizowany, by w Parku Śląskim mogły ruszyć prace związane z odbudową słynnego kąpieliska Fala.

Do apelu odniósł się już prezydent Chorzowa. Andrzej Kotala podkreśla, że jest zdziwiony słowami marszałka oraz zapewnił, iż prace nad zmianami w dokumencie trwają i nie są opóźniane. Zapewnił też o ścisłej współpracy w tym zakresie z przedstawicielami władz województwa.

Chorzów. Jest koncepcja odbudowy słynnego kąpieliska Fala [WIZUALIZACJA]   Tak obecnie wygląda zapuszczone, słynne kąpielisko Fala. Materiał prasowy