Rybnik. Powstaje dom dla samotnych rodziców z dziećmi

prze /UM Rybnik

publikacja 23.07.2020 22:24

W Rybniku trwa przebudowa opuszczonego budynku wielorodzinnego. Powstanie w nim dom dla samotnych rodziców z dziećmi i dla kobiet w ciąży.

Rybnik. Powstaje dom dla samotnych rodziców z dziećmi Przyszły dom dla samotnych rodziców z dziećmi w Rybniku. Lucyna Tyl

Dom powstaje przy ul. Świerklańskiej 4 w rybnickiej dzielnicy Meksyk, oddzielonej od śródmieścia torami kolejowymi.

Trwa rozbudowa budynku. Z jego zdegradowanej części pozostaną tylko mury. Koncepcja modernizacji zakłada m.in. dobudowę szybu windy i klatki schodowej. Na części dobudowywanej wykonywane są roboty murarskie na ostatniej kondygnacji, pozostał do zabetonowania ostatni strop.

Przy budynku wykonane zostanie utwardzone dojście z kostki betonowej. Zaprojektowane zostały też miejsca postojowe dla samochodów.

Wokół działki powstanie ogrodzenie panelowe. Na podwórku znajdzie się strefa wypoczynkowa z ławkami, stołem, piaskownicą i wieżą ze zjeżdżalnią. Inwestycja warta ponad 2,1 mln zł ma zakończyć się do połowy listopada.

Obiekt będzie zarządzany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku. Placówka będzie mogła w sytuacji kryzysowej udzielić schronienia i wsparcia potrzebującym rodzicom z małymi dziećmi i kobietom w ciąży.