Kokotek. Rowerzyści z Niniwa Team wyruszyli w wyprawę na krańce Polski

Marcin Iciek / Radio eM

publikacja 20.07.2020 12:47

3,5 tysiąca kilometrów będą mieli do przejechania rowerzyści z Niniwa Team. Co roku uczestnicy skupieni wokół Oblackiego Centrum Młodzieży objeżdżają na rowerach różne kraje Europy. W tym roku ich trasa jest skromniejsza a celem jest objechanie Polski.

Kokotek. Rowerzyści z Niniwa Team wyruszyli w wyprawę na krańce Polski Rowerzyści z Niniwa Team wyruszyli w wyprawę na krańce Polski Marcin Iciek / Radio eM

Kilkanaście osób bierze udział w tegorocznej wyprawie Niniwa Team. To rajdy rowerowe organizowane przez Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży. Uczestnicy objechali na rowerach już praktycznie całą Europę. W tym roku mieli w planach Kanadę i Stany Zjednoczone, jednak ich zamiary przekreśliła pandemia. Stąd trasą będzie objazd dookoła Polski. Z okazji 100-lecia obecności misjonarzy oblatów, młodzież odwiedzi na rowerach wszystkie oblackie domy znajdujące się na terenie kraju. Wyprawę komentował przed startem, jej organizator i pomysłodawca - ojciec Tomasz Maniura:

Marcin Iciek, reporter Radia eM pytał młodzież wyruszającą z oblackiego centrum w Kokotku, dlaczego zdecydowali się na takie spędzenie wakacji.

Wyprawa potrwa ponad trzy tygodnie.

Kokotek. Rowerzyści z Niniwa Team wyruszyli w wyprawę na krańce Polski   Młodzież wyruszającą w Polskę z oblackiego centrum w Kokotku Marcin Iciek / Radio eM