Region. Nextbike składa wniosek o upadłość. Co z rowerami miejskimi?

Agata Nurek / Radio eM

publikacja 20.05.2020 14:23

Nextbike składa wniosek o upadłość. Firma jest operatorem rowerów miejskich w kilkudziesięciu polskich miastach, w tym i w województwie śląskim. Z powodu pandemii koronawirusa spółce grozi niewypłacalność.

Region. Nextbike składa wniosek o upadłość. Co z rowerami miejskimi? Rowery miejskie w Katowicach Anna Piontek /Foto Gość

Firma Nextbike obsługiwała rowery między innymi w Katowicach, Tychach, Sosnowcu, Chorzowie oraz Pszczynie.  Od początku kwietnia do 5 maja spółka nie zarabiała, bo obowiązywał rządowy zakaz korzystania z rowerów miejskich. Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska zapewnia jednak, że wypożyczalnie nadal będą działać:

Paulina Wójcicka dodaje, że firma liczy na wsparcie i współprace ze strony samorządów. By - jak podkreśla - rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce.

Samorządy rozumieją sytuację. Sytuację skomentował Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sosnowca:

- Pozostajemy z firmą w bieżącym kontakcie - deklaruje też Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Katowicach:

 Dodajmy, że niedawno Katowice porozumiały się z firmą w sprawie przedłużenia sezonu rowerowego do końca listopada oraz dezynfekcji pojazdów i terminali stacji.