Archidiecezja katowicka. W sobotę święcenia prezbiteratu

Agnieszka Skrzypczyk-Plaza / Radio eM

publikacja 13.05.2020 12:11

W najbliższą sobotę 16 maja o godz. 10 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach trzech diakonów przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Metropolita katowicki poinformował o tym wydarzeniu w komunikacie przekazanym do parafii archidiecezji katowickiej.

Archidiecezja katowicka. W sobotę święcenia prezbiteratu 13.05.2017 - Katowice. Dokładnie w 100. rocznicę objawień Maryi w Fatimie 18 diakonów WŚSD w Katowicach otrzymało święcenia prezbiteratu. Roman Koszowski /Foto Gość

Abp Skworc zwrócił uwagę, że obecna sytuacja epidemiologiczna zmieniła całkowicie nasze codzienne życie i pokrzyżowała wiele planów duszpasterskich. Dodał, że „nowa normalność” każe szukać nowych rozwiązań, dzięki którym choć po części będzie można zrealizować zaplanowane wydarzenia i odnaleźć się w zaistniałej rzeczywistości.

- Ze względu na obowiązujące ograniczenia w liturgii święceń prebiteratu nie będą mogli wziąć udziału wszyscy chętni diecezjanie - wyjaśnia  ks. Tomasz Wojtal, rzecznik metropolity katowickiego. - Dlatego zachęcamy do łączności w modlitwie i uczestnictwa poprzez transmisję internetową i za pośrednictwem diecezjalnego Radia eM - mówi. 

Metropolita katowicki poprosił także o modlitwę za kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach oraz w intencji nowych powołań do wyłącznej służby Bożej. - Pamiętajmy o tegorocznych maturzystach, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na czas zdawanych egzaminów i rozeznawania życiowego powołania - czytamy w komunikacie. Hierarcha podziękował również kapłanom za ich posługę w tym niełatwym czasie, za obecność i dyspozycyjność dla parafian oraz podejmowane przez nich wirtualne inicjatywy duszpasterskie.