Katowice. Wandale popisali mur okalający Kalwarię Panewnicką

Agnieszka Skrzypczyk-Plaza /Radio eM

publikacja 28.04.2020 13:39

Kolejny akt wandalizmu przy bazylice oo. franciszkanów w Panewnikach. Tym razem na murze okalającym kalwarię pojawiły się napisy śląskich pseudokibiców.

Katowice. Wandale popisali mur okalający Kalwarię Panewnicką Kolejny akt wandalizmu przy bazylice oo. franciszkanów w Panewnikach. Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach /FB

GKS Katowice i Górnik Zabrze - takie napisy pojawiły się na zabytkowym murze okalającym Kalwarię Panewnicką. Proboszcz o. Alan Rusek jest zaniepokojony, bo naprawa wiąże się ze sporymi kosztami, jak i wynajęciem specjalistycznej firmy:

Chuligani mogą być trudni do złapania, bo w tym miejscu nie ma kamer monitoringu. Radny Katowic Krzysztof Pieczyński ubolewa, że dochodzi to takich aktów wandalizmu, ale nie jest za karaniem za takie czyny klubów sportowych:

Sprawa na razie nie została zgłoszona policji. Za niszczenie cudzego mienia może grozić kara grzywny lub więzienia od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Katowice. Wandale popisali mur okalający Kalwarię Panewnicką   "GKS Katowice" i "Górnik Zabrze" - takie napisy pojawiły się na zabytkowym murze okalającym Kalwarię Panewnicką. Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach /FB