Maturzyści pożegnani... online

prze

publikacja 24.04.2020 14:32

- Mieliście usłyszeć ostatni dzwonek, mieliście się pożegnać z przyjaciółmi. Natomiast nie bójcie się: na wszystko pod niebem jest czas przeznaczony - usłyszeli w piątek maturzyści Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku.

Maturzyści pożegnani... online Kadr z filmu, w którym drugoklasiści żegnają maturzystów. Facebook.com

Jak co roku, na pożegnanie była Msza św. Z powodu pandemii 24 kwietnia ks. kapelan Jakub Dąbrowski odprawił ją jednak w kaplicy szkolnej do prawie pustych ławek. Obecne fizycznie były tylko siostry urszulanki i wychowawcy klas.

A jednak znacznie więcej osób łączyło się z nimi zdalnie. Transmisja internetowa była wyświetlana na ponad 80 urządzeniach.

Na stronie szkoły pojawiły się też filmy z pożegnaniami. Jeden nagrali uczniowie klas drugich, a drugi - siostra dyrektor Arleta Duszyńska i wychowawcy opuszczających szkołę trzecich klas.

- Wszyscy wyobrażaliśmy to sobie troszeczkę inaczej. Mieliście usłyszeć ostatni dzwonek, mieliście się pożegnać z przyjaciółmi. Natomiast nie bójcie się: na wszystko pod niebem jest czas przeznaczony. Dlatego wydaje mi się, że jeszcze zobaczymy się w normalnej rzeczywistości i pożegnamy się z przytupem - usłyszeli maturzyści.

  Maturzyści pożegnani... on-line

Maturzyści pożegnani... on-line

Maturzyści pożegnani... on-line

Maturzyści pożegnani... on-line

Maturzyści pożegnani... on-line