Archidiecezja. Ministrancki komentarz do czasu epidemii

msp

publikacja 19.04.2020 20:53

Ministrancka Wytwórnia Muzyczna proponuje tym razem własną interpretację hitu "Bella ciao". Oryginalny utwór przeżywa teraz "wielki come back" dzięki serialowi "Dom z papieru".

Archidiecezja. Ministrancki komentarz do czasu epidemii Teledysk jest dostępny na kanale Ministranckiej Wytwórni Muzycznej na YouTube. MWM /YouTube.com

Teledysk powstał zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami - każdy z uczestników nagrywał się we własnym zakresie. "I znów się budzę, dziś po 12.00, bo siedzę w domu, siedzę w domu, w domu..." - śpiewają ministranci z Bogucic.

Teledysk to zabawny komentarz do obecnej rzeczywistości i jednocześnie nawiązanie do jednego z najpopularniejszych obecnie utworów. "Bella ciao" to utwór początkowo popularny jako melodia klezmerska we Włoszech. Słowa powstały najprawdopodobniej w latach 40. ub. wieku wśród partyzantów w północnej części kraju.

Obecnie piosenka zyskała na popularności dzięki serialowi wyprodukowanemu przez hiszpańską telewizję i wykupionemu przez platformę Netflix.

MWM - SIEDZĘ W DOMU (PARODIA Bella ciao) #ZOSTANWDOMU
MWM - Ministrancka Wytwórnia Muzyczna