Archidiecezja katowicka. Msze św. bez wiernych. Jak wspomóc parafie?

Agnieszka Skrzypczyk-Plaza/ Radio eM

publikacja 09.04.2020 13:15

Epidemia koronawirusa uderza nie tylko w drobnych handlarzy, przedsiębiorców, ale i w parafie. Wspomóż je - apelują dziennikarze i członkowie wspólnot przykościelnych w archidiecezji katowickiej. Od kilku tygodni msze sprawowane są w kościołach bez udziału wiernych. A zatem nie mamy okazji składać ofiar do koszyczka.

Archidiecezja katowicka. Msze św. bez wiernych. Jak wspomóc parafie? Zbieranie ofiar na tacę podczas Mszy św. Henryk Przondziono /Foto Gość

Od kilku tygodni msze św. przeżywamy w domach. Może transmisje obywają się z naszych kościołów parafialnych, ale fizycznie - rzadko tam bywamy. To oznacza również, że nie dajemy na tacę.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zalecił proboszczom oszczędności i rezygnację z nowych inwestycji - mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik arcybiskupa:

W dobie epidemii pojawiły się alternatywne formy wsparcia parafii - o jednej z nich mówi ks. Łukasz Gaweł, proboszcz parafii katedralnej w Katowicach:

Możemy zrobić przelew na konto parafii - zachęca do tego Marcin Jakimowicz, dziennikarz Gościa Niedzielnego:

Podobne pomysły mieli też inni proboszczowie. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zalecił proboszczom oszczędności i rezygnację z nowych inwestycji.