Abp Wiktor Skworc: Modlitwa kapłanów to wyraz troski o wiernych

Sylwester Strzałkowski

publikacja 09.04.2020 10:35

Modlitwa kapłanów to wyraz troski o wiernych - zapewnił w radiu eM abp Wiktor Skworc. Wielki Czwartek to w Kościele dzień kapłański na pamiątkę ustanowienia tego dnia przez Jezusa sakramentu kapłaństwa.

Abp Wiktor Skworc: Modlitwa kapłanów to wyraz troski o wiernych Abp Wiktor Skworc. Józef Wolny /Foto Gość

Metropolita katowicki, odnosząc się do specyficznej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa, podkreślił, że choć kapłani nie mogą się spotkać tradycyjnie w Wielki Czwartek na Mszy Krzyżma Św. w katedrze, to jednak są złączeni w modlitwie. Jest to wyraz ich troski o wiernych. – Tęsknota za spotkaniem w przestrzeni świątyni jest po obu stronach – mówił arcybiskup i dodał, że ten czas to szansa duszpasterska nawiązania i umacniania więzi z parafianami. Przypomniał, że są możliwości rozmawiania z duszpasterzami na skypie lub telefonicznie. – To są nowe formy duszpasterskie, które chcemy wykorzystywać – zaznaczył metropolita.

Abp Wiktor Skworc podziękował księżom z archidiecezji katowickiej za odpowiedź na jego apel o złożenie ofiar w wysokości 500 zł na rzecz doposażenia szpitali jednoimiennych w naszym regionie. Z zadowoleniem powiedział, że dzięki tej zbiórce uda się w znacznym stopniu wspomóc 3 szpitale.