Chorzów. Darmowe e-booki dla mieszkańców

msp

publikacja 08.04.2020 12:03

55 tys. tytułów jest dostępnych dla czytelników - posiadaczy elektronicznej karty bibliotecznej.

Chorzów. Darmowe e-booki dla mieszkańców E-booki mają zapewnić mieszkańcom dostęp do ciekawych lektur. Jozef Wolny /Foto Gość

To sposób na nudę, który proponuje Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie. - Darmowe e-booki są dostępne dzięki zaangażowaniu mieszkańców Chorzowa - tłumaczy Beata Kaczmarek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie. - To oni zagłosowali na ten projekt w budżecie obywatelskim Chorzowa. Serdecznie im za to dziękujemy.

Dostęp do e-booków jest bardzo prosty. Zarejestrowani użytkownicy biblioteki pobierają kod w swojej bibliotece. Następnie używają go do rejestracji w serwisie Legimi i... przez 30 dni cieszą się tysiącami ciekawych e-książek. W ciągu dwóch dni na tę opcję zdecydowało się ponad 100 osób.

Inaczej czas ograniczenia w przemieszczaniu zagospodarowują przedstawiciele Chorzowskiego Centrum Kultury. Tam prace nad... nowym repertuarem nie zwalniają tempa. Tancerze ze Studia Musicalowego "Step" Tomasza Micha biorą udział w próbach, a krawcowe szyją nowe kostiumy. Wszystko bez wychodzenia z domu. Próby online są elementem przygotowania spektaklu "Korpo". Natomiast zespół teatru Zwierciadło prowadzi zdalne przymiarki kostiumów. - W normalnych warunkach za nimi byłoby już kilka przymiarek, ale okazuje się, że wiele szczegółów można omówić i dopasować zdalnie - wyjaśnia dyrektor ChCK Tomasz Ignalski.