Księża do parafian: Tęsknimy za Wami

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

publikacja 06.04.2020 17:02

Księża z parafii Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim pokazali parafianom w czasie internetowej transmisji pewien napis. Film z przesłaniem do parafian i sympatyków nagrali też ojcowie oblaci z Katowic.

Księża do parafian: Tęsknimy za Wami Na zakończenie Mszy św. księża z Wodzisławia pokazali parafianom zgromadzonym w domach przed ekranami taki napis. Bożena Kubiak

A taką wiadomość mieli dla nas Księża naszej parafii Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. pod koniec Mszy" - napisała do nas pani Bożena, jedna z parafianek. Załączyła print screena zrobionego w czasie transmisji (powyżej).

Równie sympatyczną i budzącą uśmiech akcję urządzili ojcowie oblaci z Katowic-Koszutki. Nagrali film i wrzucili go na parafialnego Facebooka z komentarzem: „📣📣📣Drodzy i kochani parafianie oraz sympatycy naszej parafii i klasztoru na Koszutce, oto jakie uczucie nam towarzyszy najczęściej😕🙁😟”:

Internauci w komentarzach dziękują ojcom oblatom za ten film i za to, że mają dystans do siebie. Czytamy: „Smutne, a jednak się uśmiałam 😄 Chociaż nie jestem z parafii, to też mi brakuje katowickich Oblatów”. „My również bardzo tęsknimy, ale nie jesteście sami, jesteśmy w naszych domach i łączymy się wspólną modlitwą poprzez internet. Dziękujemy z całego serca za te wszystkie Msze Święte, nabożeństwa, i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu online”. „Nie sądziłam, że my też będziemy tak tęsknić...”.

Poniżej - galeria nadesłanych przez Czytelników zdjęć - tęskniących śląskich Księży