Mamy zdjęcia z Eucharystii w Waszych domach

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

dodane 06.04.2020 11:28

Przysłaliście nam zdjęcia, na których widać, jak przeżywacie Mszę św. online w swoich domach.

Mamy zdjęcia z Eucharystii w Waszych domach "Pozdrawiamy - Nowaki ;)" - napisali czytelnicy Gościa Katowickiego, którzy przysłali nam to zdjęcie. Rodzina Nowaków

Jak widać, każdy ma własne patenty na to, żeby przygotować serce na spotkanie z Jezusem w Mszy świętej. Ilu ludzi, tyle sposobów - zobacz galerię zdjęć.

Dla wielu pomocą w przeżywaniu Eucharystii z pełnym zaangażowaniem jest ustawienie przed ekranem zapalonej świecy, krzyża, Biblii. Na zdjęciach widać też, że ktoś na niedzielną Mszę w dużym pokoju wkłada garnitur - tak samo, jak wtedy, gdy chodził na Mszę do kościoła.

Wiadomo, że tęsknimy za świątynią - ale wiemy też, że nasza więź z Jezusem jest większa, niż ziemskie ograniczenie przestrzeni. Choć Chleb staje się Ciałem wiele kilometrów od nas, my, wpatrzeni w Niego, klękamy, śpiewamy i duchowo Go przyjmujemy. I wierzymy, że stolik czy biurko w naszym domu, na którym stoi ekran, staje się przedłużeniem ołtarza.

Dosyłajcie swoje zdjęcia do naszej galerii - na katowice@gosc.pl. Wzmocnijmy się nawzajem w ten trudny czas!

Klauzula:

Przesłanie materiałów jest równoznaczne z
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.