Przyślij nam zdjęcie z Eucharystii w domu

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

dodane 04.04.2020 21:07

Jak wygląda Msza św. w Twoim domu, przed monitorem komputera lub telewizorem? Czy masz jakieś własne patenty, które ułatwiają Ci przeżycie jej w pełnym zaangażowaniu? Przyślij nam zdjęcie.

Przyślij nam zdjęcie z Eucharystii w domu Msza św. w domu w Rybniku 29 marca 2020 roku - na fotografii cała rodzina poza tatą, który robi zdjęcie. Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Z rozmów w czasie kwarantanny wynika, że szczególnie ważne są dla nas, w czasie Mszy św. przeżywanej on-line, gorące serce i aktywna postawa. To wyraża się między innymi przez odpowiadanie pełnym głosem na wezwania księdza, przez śpiewanie, przez klękanie.

Galeria ze zdjęciami Mszy św. w Waszych domach - pod tekstem oraz tutaj

Dla wielu łatwiej jest też skupić się na przeżywanej zdalnie Eucharystii, jeśli przed jej rozpoczęciem zakrzątną się wokół przygotowania dla niej odpowiedniej oprawy. Niektórzy stawiają obok ekranu krzyż i otwartą Biblię.

Inni po prostu zapalają świecę - jedna pali się wtedy po naszej stronie monitora, a pozostałe są widoczne na ołtarzu. Chcemy, żeby biurko czy stolik w naszym domu stało się przedłużeniem ołtarza, na którym dokonuje się Przeistoczenie.

Ilu ludzi z ich indywidualną wrażliwością, tyle pomysłów na przeżycie Świętego Misterium. Najpiękniej jest, jeśli uczestniczymy w nim razem, całą rodziną. Podziel się taką fotografią - wzmocnijmy się nawzajem w tym trudnym czasie. Zdjęcia opublikujemy w galerii na naszej stronie.

Czekamy na Wasze zdjęcia z Eucharystii przeżywanej w swoim mieszkaniu pod adresem katowice@gosc.pl.


Klauzula:

Przesłanie materiałów jest równoznaczne z
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.