Chwalebne Misterium - przenieś się do Piekar i do Jerozolimy

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

publikacja 09.04.2020 08:34

Z powodu pandemii Chwalebne Misterium Męki Pańskiej na Kalwarii Piekarskiej nie odbywa się. Możemy jednak zobaczyć zdjęcia z poprzednich edycji tego przejmującego wydarzenia. Niech pomogą Ci przenieść myśli do najważniejszych wydarzeń w historii świata.

Chwalebne Misterium - przenieś się do Piekar i do Jerozolimy Jezus umywa swoim uczniom nogi - Chwalebne Misterium Męki Pańskiej w Piekarach Śląskich w 2019 roku. Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Co roku około 40 aktorów odtwarzało Chwalebne Misterium Męki Pańskiej na kalwarii w Piekarach Śląskich. Słowa, które wypowiadali, w połączeniu z sugestywnym obrazem przenikały do szpiku kości. To były słowa Ewangelii o męce Pańskiej.

Przyjaciel wydaje Jezusa pocałunkiem. Żołnierze, prowadząc Zbawiciela do Annasza, wrzucają go dla zabawy - jak mówi tradycja - do potoku Cedron. Po przesłuchaniu Pan zostaje wtrącony do ciemnicy.

Zachęcamy Was, drodzy Czytelnicy i Przyjaciele, żebyście przejrzeli zdjęcia z piekarskiego Chwalebne Misterium Męki Pańskiej z Wielkiego Czwartku. Nie usłyszymy słów - ale pod ręką każdy ma księgę Ewangelii - w formie papierowej lub cyfrowej (są dostępne też świetne aplikacje z Pismem Świętym na smartfona). Niech obraz współgra ze Słowem.

A nasze fotografie z Wielkiego Czwartku w Piekarach - niech pomogą Ci wejść w klimat Triduum Paschalnego.

Galerie zdjęć są poniżej