Mikołów. Trwa budowa centrum przesiadkowego. Kiedy będzie gotowe?

Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM

dodane 06.02.2020 12:14

Mikołów walczy z niską emisją i dlatego stawia na transport publiczny. W mieście trwa budowa centrum przesiadkowego, w ramach którego powstanie m.in. nowoczesny dworzec autobusowy, wiaty przystankowe i ponad 200 miejsc parkingowych.

Mikołów. Trwa budowa centrum przesiadkowego. Kiedy będzie gotowe? Budowa centrum przesiadkowego w Mikołowie to także część strategii walki ze smogiem Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM

W Mikołowie powstaje nowoczesne centrum przesiadkowe. - Do końca 2020 roku w pobliżu Dworca PKP powstanie ponad 200 miejsc parkingowych, nowy dworzec autobusowy i infrastruktura komunikacyjna - z czego cieszy się burmistrz miasta, Stanisław Piechula:

Mieszkańcy są zadowoleni i nie boją się utrudnień, jakie rozpoczną się niebawem:

Utrudnienia w ruchu w centrum Mikołowa mają rozpocząć się wiosną. Realizacja inwestycji ma potrwać 2 lata. Koszt całej inwestycji to łącznie 23  mln złotych, z czego sporą część miasto pozyskało z funduszy unijnych.

Mikołów. Trwa budowa centrum przesiadkowego. Kiedy będzie gotowe?   Nawet 200 aut będzie mogło zostać zaparkowanych na terenie centrum przesiadkowego w Mikołowie Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM