Beatyfikacja ks. Machy. Na pewno październik. Na pewno Katowice

ks. Tomasz Wojtal ks. Tomasz Wojtal

publikacja 24.01.2020 13:03

Abp Wiktor Skworc spotkał się w Watykanie z prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu. Ustalono szczegóły beatyfikacji śląskiego kapłana zamordowanego w katowickim więzieniu 3 grudnia 1942 r.

Beatyfikacja ks. Machy. Na pewno październik. Na pewno Katowice Na zdjęciu (od lewej): abp Wiktor Skworc (metropolita katowicki), kard. Angelo Becciu (prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych), ks. Łukasz Gaweł (proboszcz katowickiej Katedry Chrystusa Króla). Ks. Krzysztof Biela

Uroczyste włączenie ks. Jana Franciszka Machy do grona błogosławionych Kościoła odbędzie się na pewno w październiku 2020 r. w Katowicach. Dokładną datę opublikuje w najbliższych dniach watykański Sekretariat Stanu.

- Uzgodniliśmy z kardynałem (Becciu) termin i miejsce beatyfikacji. Tym miejscem będzie to biskupie miasto Katowice. Termin zostanie wkrótce podany przez Stolicę Apostolską - powiedział bezpośrednio po spotkaniu w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych metropolita katowicki. 

Jednocześnie abp Skworc zachęcił do udziału w planowanej beatyfikacji oraz do współpracy przy jej organizacji. - Chcemy podjąć wszystkie przygotowania zarówno duszpasterskie, jak i organizacyjne, żeby to niezwykłe wydarzenie właściwie przeżyć w naszej archidiecezji - dodał.

Abp Skworc po spotkaniu z prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

O dalszych szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Beatyfikacja ks. Machy. Na pewno październik. Na pewno Katowice   Ks. Jan Macha. Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej