Archidiecezja. Szkolenie dla fotografów

xtom

dodane 15.01.2020 21:53

Kuria metropolitalna w Katowicach organizuje kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych.

Archidiecezja. Szkolenie dla fotografów Uczestnicy otrzymają upoważnienia do filmowania i fotografowania uroczystości kościelnych. Henryk Przondziono / Foto Gość

Zajęcia odbywać się będą 9 i 10 marca br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek o godz. 16.30.

Od 13 stycznia br. przyjmowane są zapisy na kurs drogą elektroniczną: duszpasterstwo@katowicka.pl. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Robienie zdjęć i nagrywanie filmów w kościołach regulują wskazania Komisji Episkopatu Polski ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii. Ten dokument zwraca uwagę, że fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgii, są zobowiązani ukończyć specjalny kurs i otrzymać pisemne upoważnienie miejscowej władzy duchownej. Kurs jest wymagany szczególnie dla zawodowych fotografów i operatorów.

Tagi: