Katowice. Akcja "Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni". Śląska policja organizuje szkolenia

Adrian Urbanek / Radio eM

publikacja 02.12.2019 12:55

Zagrożenia dotyczące płatności w internecie, paserstwa czy przywłaszczenia sobie własności intelektualnej. Na użytkowników internetu czeka wiele pułapek. Śląska Policja - wraz ze specjalistami z portali internetowych - organizuje szkolenia pod hasłem "Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni".

Katowice. Akcja "Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni". Śląska policja organizuje szkolenia Zakupy w sieci przez internet. Henryk Przondziono

Śląska policja będzie jeździć do szkół z cyklem wykładów na temat bezpieczeństwa w internecie. Wspierać będą ich specjaliści z portali i platform internetowych. Tematyka dotyczyć będzie bezpiecznych zakupów, ale i przestępstw, które popełniane są w mediach społecznościowych. Mówi Adam Basan z wydziału prewencji śląskiej policji:

Cykl szkoleń organizowany będzie w szkołach województwa śląskiego pod hasłem "Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni". Kazimierz Toborowicz z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej policji w Katowicach zwraca uwagę na to, że młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z popełnianych przestępstw:

- Ostatnio nasiliło się tak zwane przestępstwo nigeryjskie - łumaczy Filip Przygodzki z allegro.pl:

Po "czarnym piątku" dziś mamy "cyber poniedziałek" z przecenami w internetowych sklepach i rosnące zagrożenie związane z transakcjami dokonywanymi w internecie. O szczegółach mówi Filip Przygodzki z allegro.pl:

Policyjne statystyki wskazują, że ponad 30 procent przestępstw tak zwanej mowy nienawiści dotyczy aktywności w internecie.