Pielgrzymka Rybnicka. Pątnicy dotarli na Jasną Górę

msp

dodane 03.08.2019 18:28

Po 4 dniach w drodze ponad 2,5 tys. uczestników 74. Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki dotarło do celu. Powitał ich m.in. abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki odprawił Mszę św. w ich intencji.

Pielgrzymka Rybnicka. Pątnicy dotarli na Jasną Górę Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę w sobotę po południu. Marta Sudnik-Paluch /Foto Gość

Pielgrzymów zgromadzonych na jasnogórskich wałach w imieniu gospodarzy powitał podprzeor o. Jan Poteralski. - Jesteście tu, by spojrzeć w oblicze Matki Bożej. To wyjątkowy czas, w roku 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki świętego Jana Pawła II  do ojczyzny i w roku 100. rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego - mówił. - Tu, na Jasnej Górze, przechowujemy liczne dokumenty z czasów, kiedy wasi przodkowie pielgrzymowali tym szlakiem. Za to, że jesteście tutaj dzisiaj, dziękujemy - dodał.

Podprzeor przypomniał również, że dla wielu uczestników pielgrzymka to doroczne rekolekcje w drodze, zmęczenie połączone z radością. - Idąc, jesteście świadkami wiary. Czytelnym znakiem i głosem sumienia - mówił.

Relacja z wejścia pielgrzymów na Wały Jasnogórskie.