Fortuna za śmieci w Wodzisławiu Śląskim. Od sierpnia duża podwyżka za wywóz odpadów

Mateusz Kornas / Radio eM

publikacja 11.07.2019 09:08

Nawet dwa razy więcej zapłacą mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego za wywóz śmieci. Rada Miasta przegłosowała zaproponowane zmiany, które wejdą w życie od sierpnia. - To drastyczna podwyżka - przyznał na sesji prezydent Mieczysław Kieca.

Fortuna za śmieci w Wodzisławiu Śląskim. Od sierpnia duża podwyżka za wywóz odpadów Pojemniki na śmieci. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci w Wodzisławiu Śląskim od sierpnia stają się faktem. Wczoraj przegłosowali je radni. Wywóz odpadów segregowanych na osobę będzie kosztował 26 złotych i 10 groszy, a niesegregowanych - 35 złotych.

Podwyżki komentują radny Adam Króliczek i Sebastian Podeszwa, przewodniczący rady dzielnicy Kokoszyce:

Wczorajsza Nadzwyczajna Sesji Rady Miasta w Wodzisławiu trwała 9 godzin. 9 radnych było za przyjęciem proponowanej podwyżki, 7 - przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Do tej pory stawką było 12 złotych za segregowane śmieci i 20 złotych za niesegregowane. Przyjęte zmiany to więc spora różnica. - To drastyczna podwyżka - przyznał podczas sesji Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Mieszkańcy nie spodziewali się aż takiej podwyżki:

Zdaniem władz miasta, przyczyny tak wysokich cen za wywóz odpadów to: wzrost płacy minimalnej, ceny paliwa i energii, a także opłata marszałkowska, którą ustala minister środowiska.