Punkty Obsługi Pasażera w Metropolii mają zmienić wygląd

ZTM, prze

publikacja 23.05.2019 09:54

Punkty Obsługi Pasażera Zarządu Transportu Metropolitalnego mają całkowicie zmienić wygląd. Organizator przewozów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ogłosił konkurs na projekt ich wizualnej przemiany.

Punkty Obsługi Pasażera w Metropolii mają zmienić wygląd Punkt obsługi pasażera ZTM. ZTM

Pula nagród to 65 tys. zł.Organizatorzy podzielili konkurs na dwa etapy. W pierwszym zainteresowani mają za zadanie przesłać portfolio, tj. minimum trzy zrealizowane projekty wraz z referencjami.

Do drugiej części zakwalifikowanych zostanie 5 osób lub firm projektowych. - Wyróżnionych w ten sposób nagrodzimy. Każdemu uczestnikowi tego etapu przekażemy 3 tys. zł - zapowiada rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. - Laureatów poprosimy następnie o przygotowanie identyfikacji wizualnej pomieszczeń, które na co dzień służą naszym pasażerom. Autorowi zwycięskiego projektu zostanie złożona propozycja ostatecznego przygotowania wizualizacji. Będziemy wówczas rozmawiać o kwocie ok. 50 tys. zł - uzupełnia.

Zgłoszenia oraz prace konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną na adres kancelaria@metropoliaztm.pl lub pocztą tradycyjną do siedziby organizatora przewozów. Termin nadsyłania portfolio upływa 14 czerwca. W finale jury będzie oceniać nadesłane projekty pod względem funkcjonalności, estetyki i ergonomii.

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do architektów i projektantów wnętrz, podmiotów gospodarczych zajmujących się projektowaniem, grafiką wystawienniczą i tworzeniem identyfikacji wizualnej w przestrzeni oraz do studentów kierunków projektowych. W rzeczywistości jednak udział w konkursie może wziąć każdy, kto ukończył 18 rok życia. Szczegóły na stronie internetowej ZTM i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.