Janusz Michałek: Wkrótce nowe duże inwestycje na Śląsku

Sylwester Strzałkowski

publikacja 15.05.2019 11:10

Nowe duże inwestycje na Śląsku zapowiedział dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, występując w Radiu eM. Za kilka tygodni mamy poznać poważne firmy, które chcą tu inwestować.

Janusz Michałek: Wkrótce nowe duże inwestycje na Śląsku Janusz Michałek, prezes KSSE. Marcin Iciek /Radio eM

Prezes KSSE mówił w studiu Radia eM na Europejskim Kongresie Gospodarczym, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna planuje utworzenie m.in. wraz ze śląskimi uczelniami funduszu, który miałby wspierać komercjalizację pomysłów młodych ludzi. Podkreślił, że na kongresie spotyka wielu biznesmenów, którzy zaczynali od małych inicjatyw, od start-upów właśnie na Śląsku.

Dr Janusz Michałek przypomniał, że KSSE, obejmująca nie tylko woj. śląskie, to kilkuset przedsiębiorców i ponad 35 mld zł przez nich tutaj zainwestowanych.

Gość Radia eM przyznał, że był bardzo zaskoczony tytułem Top Menedżer 2018 roku, który przypadł właśnie jemu w plebiscycie "Dziennika Zachodniego". - To ogromne wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale całego świetnego zespołu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówił Janusz Michałek.