Ameryka w Żorach

prze

publikacja 24.04.2019 18:24

Dzieci z z domów dziecka i katowickiego Domu Aniołów Stróżów przetestowały nowe atrakcje w żorskim parku rozrywki Twinpigs.

Ameryka w Żorach Pracownicy parku bawili się z dziećmi z domów dziecka. Tu - strzał z kuszy do rzezimieszków na wieżach... Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Żorski park rozrywki przeszedł kilka ważnych zmian. - Co roku zapraszaliśmy naszych gości w podróż po Dzikim Zachodzie. Tym razem proponujemy wycieczkę po całej Ameryce - mówi Arkadiusz Tomaszewski, prezes spółki Nowe Miasto, która zarządza Twinpigs i innymi atrakcjami, których właścicielem jest miasto Żory.

Nowym tematem przewodnim w parku zostało 500 lat historii Ameryki. - W Twinpigs powstały nowe strefy, dzięki którym, nie wyjeżdżając z Żor, można zaszaleć w Las Vegas, odwiedzić strefę NASA i odpocząć przy meksykańskiej hacjendzie - dodaje A. Tomaszewski.

Nowy sezon w parku rusza 27 kwietnia. Już w środę 24 kwietnia atrakcje parku przetestowały dzieci z domów dziecka. Obiekt otwarty został tylko dla nich.

Dzieci bawiły się m.in. na rajskiej plaży w cieniu palm i wspinały się na wulkan Kohala. Korzystały też z parków linowych, gier w technologii rozszerzonej rzeczywistości i karuzel.

Tegoroczną nowością w Twinpigs są m.in. hawajska plaża czy "Las przygód", czyli strefa poświęconą Indianom. Wśród drzew stoją już tam indiańskie tipi. Pracownicy parku będą tutaj prezentować kulturę Indian, pokazywać, jak powstawały ich stroje, organizować zabawy. - Mamy tutaj też ścieżkę edukacyjną, która pokazuje faunę i florę tych lasów, gdzie jest zbudowany Twinpigs. Pokazujemy, jakie rosną tu drzewa, jakie grzyby, jakie zwierzęta, jakie owady żyją w tym miejscu - pokazuje prezes Tomaszewski.

Na ponad 8 hektarach parku na gości czekają też seanse filmowe 3D i 5D. Jeden z nich - wyświetlany w kuli parowej, przypominającej małe planetarium - jest poświęcony lądowaniu na Księżycu.

Poniżej galeria zdjęć