Czują wspólnotę. W Katowicach rozpoczyna się święto młodych w katedrze

msp

dodane 14.04.2019 14:03

34. Światowe Dni Młodzieży przeżywane pod hasłem "Oto ja służebnica Pańska" (Łk 1,38) właśnie rozpoczynają się w katowickiej katedrze Chrystusa Króla.

Czują wspólnotę. W Katowicach rozpoczyna się święto młodych w katedrze Młodzi przybywający do katedry otrzymali gałązki palmowe i specjalne wydanie Gościa Niedzielnego. Marta Sudnik-Paluch / Foto Gość

Niedziela Palmowa tradycyjnie jest przeżywana w łączności z młodymi z całego świata i z papieżem Franciszkiem. - To piękne wydarzenie dla młodych ludzi. Jeżdżę tutaj z całą rodziną od kilu lat i czekam bardzo na ten moment. To budujące zobaczyć tylu ludzi w moim wieku, którzy są tacy jak ja. Czuję tę wspólnotę - zauważa Hania, która do Katowic przyjechała z Piekar Śląskich.

Tłum młodych ludzi zgromadził się już w katedrze. Są tacy, którzy przyjechali tu po raz pierwszy. Do tego grona należą Iwona i Zosia z Katowic Podlesia. Są oazowiczkami i to było motywacją do przeżycia Niedzieli Palmowej właśnie w katedrze. - Jestem  tu po raz pierwszy jako oazowiczka. Cieszę się na to spotkanie, bo już zauważyłam w tłumie kilka dawno niewidzianych twarzy - dodaje Paulina z Orzesza.  

W katowickiej Katedrze właśnie rozpoczyna się Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca. Po niej zaplanowano m.in spotkania podsumowujące tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Panamie. - Moja obecność tutaj wiąże się z tym, że zostaliśmy zaproszeni przez abp. Wiktora. Przyjechałem, żeby podzielić się ze wszystkimi tym, co przeżyłem w Panamie - mówi Daniel z Piekar Śląskich.

Serwis specjalny "Gościa Niedzielnego" - Światowy Dzień Młodzieży w polskich diecezjach.