Śląskie. Egzaminy bez przeszkód, zdania na temat strajku podzielone

Tomasz Kamiński /PAP

dodane 11.04.2019 15:54

Strajk nauczycieli trwa już czwarty dzień. Dziś odbyły się egzaminy gimnazjalne - część matematyczno-przyrodnicza. Natomiast w poniedziałek, według planów, powinny rozpocząć się egzaminy ósmoklasistów.

Śląskie. Egzaminy bez przeszkód, zdania na temat strajku podzielone Wsparcie dla swoich strajkujących nauczycieli demonstrowali 11 kwietnia uczniowie II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Tomasz Kamiński /Foto Gość

Zgodnie z zapewnieniami Kuratorium Oświaty w Katowicach 38 tys. gimnazjalistów z woj. śląskiego bez zakłóceń rozpoczęło w czwartek 11 kwietnia egzamin z części matematyczno-przyrodniczej.

Na bieżąco monitorowane jest przygotowanie szkół do przeprowadzenia egzaminów. W województwie śląskim odbywają się one w ponad 700 gimnazjach i szkołach, w których są prowadzone klasy gimnazjalne.

To był 4 dzień strajku. Uczniowie II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach przeprowadzili akcję, w której wyrazili poparcie dla działań swoich pedagogów. Były transparenty i rozmowy, w których deklarowano wsparcie. W Knurowie jedna z cukierni przekazała wypieki  dla strajkujących nauczycieli.

Jednocześnie pojawia się coraz więcej pytań odnośnie sytuacji uczniów. Pod znakiem zapytania stoją m.in. egzaminy wewnętrzne w niektórych szkołach (zwłaszcza artystycznych).