Chorzów. Powstaje specjalna przestrzeń z myślą o młodych

MSP

publikacja 08.04.2019 15:13

#Wolka to miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli spędzać czas - odrabiać lekcje, spotkać się i dyskutować.

Chorzów. Powstaje specjalna przestrzeń z myślą o młodych Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta zapraszają na otwarcie #Wolki, które już 11 kwietnia. Marta Sudnik-Paluch / Foto Gość

Miejska dżungla jest tematem przewodnim tego miejsca. - Chcieliśmy zaaranżować je w sposób niezobowiązujący, ale jednocześnie przyjazny. Będzie tu można poczytać książkę, sprawdzić, co się dzieje w internecie, ale również porozmawiać czy wspólnie rozwiązać zadanie domowe - mówi Przemek Duda, jeden z autorów aranżacji.

W lokalu przy ul. Wolności 3, czyli głównej arterii Chorzowa, już spotkali się członkowie Młodzieżowej Rady Miasta. - Chcemy, żeby to było miejsce, które stanie się lepszą alternatywą dla kawiarni. Tam często kupowaliśmy jedną kawę albo herbatę na trzech, żeby móc posiedzieć - zauważa Konrad Krause, przewodnicący MRM.

- Kiedy przygotowywaliśmy badania potrzeb młodych mieszkańców, okazało się, że najbardziej doskwiera im właśnie brak takiego miejsca - mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

#Wolka powoli się rozkręca - obecnie poszukiwany jest operator lokalu. Miejsce będzie dostępne dla młodych od środy do soboty. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 11 kwietnia, na godz. 16.30. W planach na ten dzień są m.in. warszaty beatbox'u.