Ikona męki Chrystusa na Śląsku

msp

publikacja 09.03.2019 10:00

Uroczyste wprowadzenie kopii Całunu Turyńskiego już w niedzielę w bazylice w Piekarach Śląskich.

Ikona męki Chrystusa na Śląsku Kopia Całunu będzie eksponowana na wzór oryginału - w ogromnej ramie. Za przygotowanie odpowiadał Jan Dziuk Marta Sudnik-Paluch /Foto Gość

Kopia Całunu Turyńskiego po raz pierwszy zostanie udostępniona wiernym podczas Eucharystii o godz. 10.30. - Całun nazywany jest ikoną męki Chrystusa. Nie ma więc dla tego wyjątkowego płótna lepszej przestrzeni - przekonuje ks. Adam Zgodzaj, wikary w parafii Imienia NMP i św. Bartłomieja.

Niezwykłemu wizerunkowi z Turynu poświęcone będą także tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Potrwają od 12 do 15 marca, czyli od wtorku do piątku. Poprowadzi je ks. Zbigniew Dudek, paulista, który od wielu lat zajmuje się wizerunkiem.

- Chcemy, żeby parafianie i wszyscy wierni poznali historię Całunu. Żeby to nie było tylko pogrzebowe płótno Jezusa, znak materialny, ale by był związany z tym rozwój duchowy - tłumaczy wikary.

Rekolekcje zakończy w piątek wieczorem procesja z Całunem do kościoła kalwaryjskiego. Tam na co dzień będzie on dostępny dla wiernych, eksponowany w sposób wzorowany na Turynie - w olbrzymiej ramie.