Śląsk chce zorganizować Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w 2024 roku

Piotr Mosak

publikacja 21.02.2019 17:34

Na Stadionie Śląskim 21 lutego został podpisany list intencyjny w tej sprawie kolejnej edycji Memoriału Janusza Kusocińskiego. A to nie jedyna lekkoatletyczna impreza, jaka ma się na nim rozgrywać.

Śląsk chce zorganizować Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w 2024 roku Tomasz Majewski (przy mikrofonie) przed podpisaniem listu intencyjnego z marszałkiem woj. śląskiego Jakubem Chełstowskim Anna Piontek /Foto Gość

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, uważa organizację wydarzeń sportowych takiej rangi za priorytet. Twierdzi on, że Stadion Śląski pokazał w sylwestra, że jest obiektem, który mieszkańcy województwa sobie cenią i chcą go widzieć w różnych odsłonach.

20 tysięcy na lekkiej atletyce

Tomasz Majewski, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012 rok) oraz w Pekinie (2008 rok) podkreśla, że Stadion Śląski jest obiektem, który doskonale nadaje się do bycia lekkoatletyczną areną.

Słowa Majewskiego potwierdza sukces ubiegłorocznego Memoriału Janusza Kusocińskiego - odbywających się corocznie zawodów lekkoatletycznych. W 2018 roku po raz pierwszy miały one miejsce na Stadionie Śląskim. Spektakularna ilość kibiców (ponad 20 tysięcy) zgromadzona na trybunach udowodniła organizatorom wydarzenia, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się lekka atletyka na Śląsku.

W stawce Goeteborg i Mińsk

Polski Związek Lekkiej Atletyki podnosi jednak poprzeczkę wyżej i oprócz organizowania w czerwcu 2019 roku kolejnej odsłony Memoriału Janusza Kusocińskiego, dokłada wszelkich starań, by to Stadion Śląski był gospodarzem Mistrzostw Europy w 2024 roku.

Więcej na następnej stronie

Z tej okazji Jakub Chełstowski, z ramienia Urzędu Marszałkowskiego, oraz Tomasz Majewski i Sebastian Chmara, z ramienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, podpisali list intencyjny. To kolejny krok w ubieganiu się o organizację mistrzostw.

- Aktualnie rywalizujemy z Edynburgiem i Mińskiem, ale jestem przekonany, że przejdziemy do kolejnego etapu - informuje nas Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski. Dodaje, że jest bardzo szczęśliwy, iż tak wiele osób jest zaangażowanych w organizację międzynarodowych imprez sportowych na Stadionie Śląskim. Upewnia też, że obiekt spełnia wszystkie wymagania i tylko decyzja jury konkursu dzieli nas od zostania gospodarzem Mistrzostw Europy w 2024 roku.

- To najpiękniejszy obiekt w Polsce i jeden z najpiękniejszych w Europie. Stadion Śląski to silny partner. Nasz dom. Chcemy tu postawić piękne meble, wystroić go i zostawić swój ślad, ale jak tylko dostaniemy klucze, to tak szybko się nie wyprowadzimy. Bardzo nam zależy, by Stadion Śląski był na stałe wpisany w kalendarium najważniejszych imprez lekkoatletycznych - mówi S. Chmara, wiceprezes ds. marketingu, sponsoringu i PR Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Fanom lekkiej atletyki na Śląsku pozostaje tylko trzymać kciuki i czekać na wyniki kolejnego etapu konkursu. Do tego czasu mogą jednak cieszyć się przybyciem gwiazd światowego sportu, które zjawią się 8 czerwca tego roku na Stadionie Śląskim z okazji 65. edycji Memoriału Janusza Kusocińskiego.