Selfie z księdzem - kto wygrał?

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

publikacja 21.09.2018 17:30

Wakacyjna zabawa "Gościa Katowickiego" zakończona! Zwycięskie zdjęcie powstało na... Bałkanach.

Selfie z księdzem - kto wygrał? Oaza na Bałkanach - z księżmi Dawidem Lubowieckim i Adrianem Chojnickim Z archiwum Anny Matuszek

Nadesłaliście w sumie 50 wakacyjnych zdjęć z księżmi, siostrami zakonnymi, papieżem... Z rekolekcji pod żaglami na Mazurach, z pielgrzymek, wypadów na rowerach.

A potem zaczęło się głosowanie. Drodzy Czytelnicy, zdecydowaliście, że zwyciężyło zdjęcie oazowiczów z Katowic-Piotrowic z księżmi Dawidem Lubowieckim i Adrianem Chojnickim. Zrobili je sobie na Bałkanach.

Do 15 września, kiedy zamknęliśmy nasz konkurs, na to zdjęcie padło 1801 głosów. "Wspólnota oazowa z Piotrowic wyjechała na 10 dni do Medjugorie i na Bałkany w celu pogłębiania relacji z Bogiem i z sobą nawzajem" – napisała nam Ania Matuszek, która przysłała nam zwycięską fotografię.

Drugie miejsce zajęły z 1506 głosami dziewczyny, które w La Paz, mieście leżącym na 3500 m n.p.m., realizowały projekt Śląska Misja Boliwia. Celina, Agnieszka, Ola i Magda zrobiły sobie tam selfie z ojcem Mariuszem Mielczarkiem, misjonarzem werbistą.

Selfie z księdzem - kto wygrał? Dziewczyny, które realizują projekt Śląska Misja Boliwia, z ojcem Mariuszem Mielczarkiem, misjonarzem werbistą z Boliwii, w La Paz, mieście położonym na ponad 3500 m n.p.m. Celina Depta, Agnieszka Kowalik, Mariusz Mielczarek SVD, Aleksandra Poniatowska, Magdalena Stelmach

Ostatnie miejsce na podium zdobyli uczestnicy pielgrzymki młodych archidiecezji katowickiej. Po trzech dniach marszu Szlakiem Orlich Gniazd młodzi wmaszerowali na Jasną Górę. A tam sfotografowali się ze swoimi księżmi Wojtkiem Iwaneckim i Waldkiem Maciejewskim. Dostali 1164 głosy.

Selfie z księdzem - kto wygrał? - Przesyłam nasze zdjęcie z Jasnej Góry z Pielgrzymki Młodych z ks. Wojciechem Iwaneckim i ks. Waldemarem Maciejewskim. W tle mamy nawet Papieża 😁 Zdjęcie zawiera lokowanie produktu 😉 Wykonane jest moim telefonem przez ks. Waldka - napisała Zuzanna Pawliczek. Zuzanna Pawliczek

Gratulujemy! Spodziewajcie się od nas przesyłki.

Zwycięskie fotografie publikujemy w papierowym "Gościu Katowickim" nr 38 na niedzielę 23 września. W tym numerze zmieściło się nam także kilka zdjęć, które zajęły w konkursie dalsze pozycje.

Może w przyszłym roku znów zaproponujemy Wam podobny konkurs. Byle do wakacji!

Poniżej - zdjęcia biorące udział w zabawie: