Premier Mateusz Morawiecki w Tychach [ZDJĘCIA]

Marcin Iciek /Radio eM

publikacja 06.09.2018 15:40

Dwaj chłopcy z Tychów marzyli o prawdziwym boisku do gry w piłkę nożną. Wymyśli sposób na jego powstanie, a dziś pieniądze na to obiecał im osobiście premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w Tychach [ZDJĘCIA]   Marcin Iciek /Radio eM

12-letni Mateusz i 7-letni Aleksander z jednego z tyskich osiedli są entuzjastami gry w piłkę nożną. Niestety, na osiedlowym boisku warunki do gry mają fatalne. Młodzi gracze postanowili nakręcić filmik, w którym apelują do spółdzielni o remont obiektu. Swoją produkcję opublikowali na portalu YouTube, by - jak sami mówią - zrobić "szum medialny".

Fatalne warunki boiska w Tychach na osiedlu "W"
PoProstuMatekk

I faktycznie, lokalne portale, a potem i ogólnopolskie media podchwyciły temat, a efekty przeszły oczekiwania chłopców i ich rodziców.

Dzisiaj Tychy odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Jak się okazuje, widział filmik młodych piłkarzy i wraz z ministrem sportu Witoldem Bańką obiecał wsparcie finansowe na remont boiska.

Minister sportu Witold Bańka gościł dzisiaj również w Katowicach, Mysłowicach i Lędzinach, gdzie także zapowiedział dofinansowanie obiektów sportowych. Podobne deklaracje ma jeszcze złożyć wieczorem w Częstochowie.