Dobra muzyka i Dobra Nowina popłynęły ze sceny w Mysłowicach

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

publikacja 31.05.2018 23:27

- Mamy wspólny cel - by wszędzie na wszelkie sposoby głoszona była Ewangelia - wołali ze sceny artyści koncertu "Bądź jak Jezus".

Dobra muzyka i Dobra Nowina popłynęły ze sceny w Mysłowicach Wokaliści zespołu For King & Country śpiewali nie tylko ze sceny Joanna Juroszek /Foto Gość

Już po raz 9. w parku Słupna wybrzmiała chrześcijańska muzyka z górnej półki. Zagrały gwiazdy polskie oraz zagraniczne.

Publiczność porwał australijski duet For King & Country, który w Mysłowicach gościł już 2 lata temu. Artyści porównywalni z popularną grupę Coldplay postanowili grać nie tylko na scenie. Podczas jednego z utworów poszli na widownię.

Koncert "Bądź jak Jezus" zakończył Mate.O, który ze sceny poprowadził wieczór uwielbienia ON 1. "Ponad wszystko jest uwielbiony Ten, który za nas zmarł. Ponad wszystko jest uwielbiony Ten Zmartwychwstały Pan" - śpiewał kilkutysięczny tłum w Mysłowicach.

Wcześniej z uczestnikami tego ekumenicznego koncertu spotkał się biskup Adam Wodarczyk. Udzielając im Bożego błogosławieństwa, zachęcał do dawania świadectwa o tym, czego doświadczyli tego wieczoru w parku Słupna.

Ze sceny ks. Bogdan Kania, moderator nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej, poprowadził również modlitwę przyjęcia Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Każdy, kto chciał, mógł tego dnia na nowo wybrać Chrystusa. Inni kapłani w Mysłowicach służyli sakramentem pokuty i pojednania.

Podczas ekumenicznego koncertu wystąpili jeszcze: amerykańska wokalistka pop i kompozytorka Britt Nicole, 12 Kamieni, raper Poison, czyli Piotr Plichta, Adam Bubik z Czech oraz Pathlife z Bielska-Białej, zwycięzcy w tegorocznym konkursie "Non-Stop CCM".

Hasłem koncertu były słowa "Ocaleni Miłością". Dzieci mogły skorzystać z bezpłatnego miasteczka zabaw, dorośli - z kiermaszu wydawców chrześcijańskich.

Zobacz także: