PiS poprze Marcina Krupę w wyborach na prezydenta Katowic

Aleksandra Pietryga

publikacja 26.04.2018 18:03

Spore zaskoczenie - Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi swojego kandydata w walce o fotel prezydenta stolicy Śląska.

PiS poprze Marcina Krupę w wyborach na prezydenta Katowic Marcin Krupa, prezydent Katowic, w studiu Radia eM Józef Wolny /Foto Gość

Komitet Polityczny PiS ustalił kandydatów na prezydentów dużych miast. Podczas konferencji 26 kwietnia Jarosław Kaczyński wskazał Marcina Krupę jako oficjalnego kandydata, którego poprze partia podczas jesiennych wyborów w Katowicach.

Ta decyzja jest sporym zaskoczeniem dla tych, którzy byli przekonani, że w najważniejszym mieście województwa śląskiego PiS wystawi jednak swojego polityka. Obecny prezydent Katowic jest bezpartyjny.

Marcin Krupa ma 43 lata, mieszka z rodziną w Katowicach. Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, od 2005 roku doktorem w specjalności budowa i eksploatacja maszyn. W Radzie Miasta zasiadał w latach 2006-2010. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego klubu radnych Forum Samorządowe i Piotr Uszok. Do roku 2014 był wiceprezydentem Katowic.

Cztery lata temu wygrał wybory, startując z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Samorządowe i Piotr Uszok. W walce o prezydencki fotel zwyciężył między innymi z Andrzejem Sośnierzem, ówczesnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.