Nasz kleryk zwyciężył w poetyckim konkursie

jj, ab

publikacja 16.04.2018 13:20

Konkurs odbył się w Elblągu. Wzięło w nim udział 23 alumnów z seminariów diecezjalnych i zakonnych.

Nasz kleryk zwyciężył w poetyckim konkursie Wśród najlepszych znaleźli się i śląscy seminarzyści Agata Bruchwald /Foto Gość

Diakon Mateusz Rzepka z Gostyni Śląskiej pierwsze miejsce zdobył w turnieju piosenki poetyckiej. Diakon zaprezentował utwór ks. Jana Twardowskiego "Wielka mała" do muzyki Anety Sabudy i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Piosenka (znów wędrujemy)" do muzyki Grzegorza Turnaua. 

Autorem aranżacji i akompaniatorem był diakon Dorian Figołuszka z Jastrzębia-Zdroju. On także z Elbląga na Górny Śląsk wrócił z wyróżnieniem. Otrzymał je właśnie za akompaniament dk. Matuszowi.

W kategorii poezja wystąpił  jeszcze jeden reprezentant naszej archidiecezji. To diakon Krzysztof Moczko z Chorzowa Starego, który zarecytował wiersze: ks. Jerzego Szymika "Kyrie" i Katarzyny Jastrzębskiej "Majestat prawa".

W Elblągu w dwóch kategoriach konkursu udział wzięło 23 kleryków z seminariów diecezjalnych i zakonnych. Najlepsi wystąpili w czasie koncertu galowego, podsumowującego V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych.

Całość relacji znaleźć można TUTAJ.