Ambasadorzy Bożego miłosierdzia

ap

publikacja 06.04.2018 15:04

Zgodnie z tradycją, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego świętować będą pracownicy, wolontariusze i podopieczni Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Ambasadorzy Bożego miłosierdzia W święcie biorą udział także dzieci ze szkolnych kół Caritas Agnieszka Małecka /Foto Gość

W tym roku będzie miało to miejsce w sobotę 7 kwietnia w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 11 konferencją z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

Do udziału w Święcie Caritas Archidiecezji Katowickiej zaproszone są parafialne zespoły Caritas, szkolne koła Caritas, pracownicy placówek Caritas Archidiecezji Katowickiej razem podopiecznymi.

Początki zorganizowanej działalności charytatywnej w diecezji katowickiej sięgają okresu międzywojennego. W parafiach zakładano komitety lokalne, otwierano kuchnie ludowe oraz zbierano żywność i pieniądze dla najuboższych.

W 1929 roku powołany został Związek Towarzystw Dobroczynnych "Caritas" Diecezji Śląskiej. Po zawieruchach wojennych i trudnych dla Kościoła czasach PRL Caritas na Śląsku odrodził się pod koniec lat 80. ub. wieku.

12 listopada 1989 roku biskup katowicki Damian Zimoń erygował Caritas Diecezji Katowickiej. Oprócz pracowników zatrudnionych na pełnych etatach, w parafialnych zespołach Caritas pracuje ponad 5000 wolontariuszy.