Śniadanie wielkanocne z ubogimi

ks. S. Kreczmański

publikacja 01.04.2018 11:45

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego spotkał się z nimi bp Adam Wodarczyk.

Śniadanie wielkanocne z ubogimi ks. S. Kreczmański

Bp Adam Wodarczyk udał się w Niedzielę Zmartwychwstania rano do parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach, aby wspólnie z ubogimi Katowic sprawować Eucharystię oraz spożyć z nimi śniadanie wielkanocne.

- Życzę Wam, aby zmartwychwstały Chrystus dawał Wam siły do pokonywania codziennych trudności – mówił do ubogich zgromadzonych w domu parafialnym przy kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach bp Wodarczyk.

Błogosławiąc potrawy na stół wielkanocny odniósł się także do hasła roku duszpasterskiego „jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” przypominając wszystkim zebranym, żeby czerpali siły z Ducha, którym każdy z nich został napełniony w sakramencie chrztu i bierzmowania.

W spotkaniu wzięło udział kilkuset potrzebujących z całego miasta. Wielkanocny stół był bogato zastawiony. Oprócz wędlin znalazł się na nim także ciepły żurek oraz kilka słodkich upominków. Każdy z ubogich otrzymał także obrazek z pasterskim błogosławieństwem.

Śniadanie wielkanocne z ubogimi w katowickiej parafii św. Ap. Piotra i Pawła ma wieloletnią tradycję. Odbywa się w poranek niedzieli zmartwychwstania i gromadzi kilkuset ubogich z całych Katowic.