Szpital w Jastrzębiu zawiesza dwa oddziały

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

publikacja 02.03.2018 12:32

Przez trzy miesiące od 1 kwietnia nieczynne mają być oddziały pediatryczny i gastrologiczno-wewnętrzny.

Szpital w Jastrzębiu zawiesza dwa oddziały Wejście do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Ponadto w tym samym okresie, czyli od 1 kwietnia do 30 czerwca, zmniejszona będzie liczba łóżek na oddziale nefrologiczno-wewnętrznym. Powód? Brak lekarzy.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju tłumaczy, że do podjęcia tej decyzji zmusiły ją wypowiedzenia umów o pracę przez lekarzy. Od 1 kwietnia nie będzie już możliwości zapewnienia całodobowej opieki lekarskiej na tych oddziałach. Dyrekcja jastrzębskiego szpitala wini za ten stan rzeczy reformę Służby Zdrowia, przeprowadzoną w 2017 roku.

Wniosek szpitala o zawieszenie działalności oddziałów już wpłynął do wojewody śląskiego, który ma 30 dni na odniesienie się do niego.

Na stronie internetowej szpitala w Jastrzębiu wisi ogłoszenie o zatrudnieniu „od zaraz” lekarzy do izby przyjęć, specjalistów z zakresu chorób wewnętrznych i pediatrów. Jest też dopisek „Zapewniamy satysfakcjonujące lekarzy stawki”.