Maksymalni ministranci

Sylwia Jankowska

publikacja 30.08.2017 17:16

- Mamy wskazywać na Jezusa Chrystusa, aby On królował. I to jest nasze zadanie - powiedział ministrantom abp Wiktor Skworc.

Maksymalni ministranci Po Mszy św. ministranci zobaczyli pokaz akrobacji rowerowej Piotra Bielaka Henryk Przondziono /Foto Gość

Wypowiedział te słowa na powakacyjnej pielgrzymce ministrantów w archikatedrze Chrystusa Króla.

Dzień wspólnoty rozpoczął się o godz. 9 i trwał do późnych godzin popołudniowych. Młodzi mężczyźni przyjechali z całej archidiecezji, by razem ze swoimi kolegami przeżywać i zgłębiać służbę liturgiczną. Na jej temat usłyszeli konferencję ks. Rafała Skitka, prowadzącego rubrykę ministrantów w "Małym Gościu Niedzielnym".

– Bądźcie maksymalni w tym, co robicie – powiedział ks. Rafał, nawiązując do nazwy rubryki "Maksymalni ministranci" w "Małym Gościu". – Dawajcie z siebie tyle, ile potraficie. Każda funkcja przy ołtarzu jest niezwykle ważna, niezależnie od tego, czy jesteś lektorem czy ministrantem.

Po konferencji i Eucharystii nastąpił czas zabawy. Ministranci mogli skorzystać z dmuchanego zamku, fotobudki, symulatora dachowania i Formuły 1, a także zobaczyć pokaz akrobacji rowerowej Piotra Bielaka – jedynego człowieka w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym 8-metrowy odcinek po linie.

Pielgrzymkę zakończono rozdaniem nagród za konkurs, w którym można było wygrać tablet, rower, a także pióro i długopis abp. Skworca.