Obchody Wniebowzięcia NMP w Piekarach Śl.

jj /ASI

publikacja 14.08.2017 09:33

Rozpoczną się w poniedziałek 14 sierpnia i potrwają do wtorku 15 sierpnia.

Obchody Wniebowzięcia NMP w Piekarach Śl. Uroczystości w Piekarach odbędą się w poniedziałek 14 i we wtorek 15 sierpnia Marta Sudnik-Paluch /Foto Gość

Od trzech lat w piekarskim sanktuarium obok wielkotygodniowego Misterium Męki Pańskiej wierni mogą uczestniczyć w  misterium związanym z  Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny.

 W tym roku obchody Maryjne rozpoczną się 14 sierpnia, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia, nieszporami maryjnymi o 15.30 w bazylice. Po nieszporach zaplanowano inscenizację pogrzebu Matki Bożej, procesję na Kalwarię z figurą Matki Boskiej Zaśniętej i modlitwę w kaplicy Grobu Matki Bożej.

 W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, przez cały dzień będzie okazja do modlitwy przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej. O 10.30 suma odpustowa. O 13.45 rozpoczną się obchody różańcowe na Kalwarii, połączone z obrzędem koronacji figury Matki Bożej.

Uroczystości zakończy procesja z figurą do bazyliki i nieszpory. O 17.30 odbędzie się wyjątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

 Więcej na plakacie poniżej oraz tutaj.

Obchody Wniebowzięcia NMP w Piekarach Śl.