Będą nowe kościoły w Katowicach

Marcin Iciek

publikacja 08.08.2017 09:37

Archidiecezja katowicka planuje budowę nowych świątyń na przedmieściach stolicy Górnego Śląska.

Powstający kościół parafialny Matki Boskiej Fatimskiej w Katowicach-Podlesiu   Powstający kościół parafialny Matki Boskiej Fatimskiej w Katowicach-Podlesiu
Marcin Iciek /Radio eM

- Trzeba rozeznawać sytuację i myśleć o tym, jak zapewnić ludziom nie tylko dach nad głową, ale i opiekę duszpasterską - powiedział Radiu eM delegat arcybiskupa do spraw budownictwa sakralnego ks. Adam Sekściński. W ten sposób skomentował fakt, że na różnych etapach przygotowań, na katowickich przedmieściach są aż cztery nowe obiekty sakralne. Ppoproszony o stworzenie rankingu postępów planowanych świątyń, ks. Sekściński na pierwszym miejscu wskazuje parafię Matki Bożej Fatimskiej w Piotrowicach.

Coraz więcej mieszkańców stolicy aglomeracji opuszcza Śródmieście i decyduje się na zamieszkanie w takich dzielnicach, jak Piotrowice, Panewniki, Podlesie. Wzrost wiernych obserwuje ks. Grzegorz Węglorz z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Piotrowicach.

Łącznie w różnych dzielnicach Katowic - gdzie budowane są nowe osiedla - zaplanowano powstanie czterech nowych obiektów sakralnych.