Pielgrzymka dla harpaganów

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

publikacja 26.05.2017 10:43

Już w sobotę około 14.00 na pielgrzymkę do Piekar Śląskich wyruszy pieszo pierwsza grupa mężczyzn. Pójdą z Rybnika przez pół dnia, a później jeszcze całą noc.

Pielgrzymka dla harpaganów Kościółek akademicki w parku "Na Górce" w Rybniku. To stąd już w sobotę na pielgrzymkę do Matki Bożej Piekarskiej wyrusza grupa mężczyzn Przemysław Kucharczak /Foto Gość

To mężczyźni związani z kościółkiem akademickim "Na Górce" w Rybniku. Są wśród nich studenci aktualni i "wyrośnięci"... Jeden z nich jest liderem Duszpasterstwa Akademickiego Rybnik, kolejny - kościelnym średniowiecznego, gotyckiego kościółka akademickiego.

Aby dotrzeć na niedzielne spotkanie mężczyzn z Matką Bożą Piekarską, muszą pokonać pieszo ponad 50 km. Mają już pewną wprawę, ponieważ w październiku zeszłego roku poszli z Rybnika z podobną, nocną pielgrzymką na Górę Świętej Anny.

Ta grupa mężczyzn jest kameralna, liczy około 10 osób. Jest jednak otwarta na kolejnych mężczyzn, którzy czują się na siłach, żeby pokonać tak ogromny dystans w drodze do Matki Bożej Piekarskiej. Zbiórka w sobotę 27 maja o 13.00. O 13.15 mężczyźni rozpoczną swoje pielgrzymowanie Mszą świętą w kościółku akademickim (stoi w parku przy ulicy Gliwickiej).

Ks. Krzysztof Nowrot, rybnicki duszpasterz akademicki, też chciałby iść z nimi, ale zatrzymują go obowiązki. Odprawi więc dla pielgrzymów Mszę Świętą. Przygotował im na tę morderczą trasę "strawę duchową": rozważania nad fragmentami Pisma Świętego. Mężczyźni zamierzają w drodze na ten temat porozmawiać.