Gra wielka orkiestra

mf

|

Gość Katowicki 21/2017

publikacja 25.05.2017 00:00

Koncertem z celtyckim brzmieniem 20 maja zainaugurowane zostało X Metropolitalne Święto Rodziny. W tym roku odbywa się ono pod hasłem „Rodzina źródłem miłości”.

Na scenie w Zabrzu tańczyły także dziewczynki z formacji Salake z Gliwic. Na scenie w Zabrzu tańczyły także dziewczynki z formacji Salake z Gliwic.
Józef Wolny /Foto Gość

Na scenie w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zagościła muzyka irlandzka. Stało się tak za sprawą zespołu Carrantuohill z Anną Buczkowską oraz formacji tanecznej Salake. Wcześniej dziesiątą edycję święta oficjalnie zainaugurowali prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która jest koordynatorem MŚR, i abp Wiktor Skworc, patron honorowy. Metropolita katowicki podkreślił zaangażowanie różnych podmiotów w organizację MŚR.

– To jest właściwie wielka orkiestra, która przygotowuje to święto i wspólnie gra. Nie udałoby się to bez szerokiego poparcia – przyznał, zauważając w tym szczególnie rolę samorządów.

W programie Metropolitalnego Święta Rodziny na terenie archidiecezji katowickiej oraz diecezji: gliwickiej, opolskiej oraz sosnowieckiej znalazło się około 160 różnych wydarzeń. Potrwają one do 11 czerwca.

Szczegółowe informacje dostępne są na: www.swieto-rodziny.pl.