Śląskie: Dziewięć miesięcy z "500 plus"

Piotr Piekutowski

publikacja 11.01.2017 21:18

Ponad 1,7 mld zł - to kwota, jaką w ubiegłym roku przeznaczono na realizację świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus" w województwie śląskim.

Śląskie: Dziewięć miesięcy z "500 plus" Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek Piotr Piekutowski

Pieniądze z programu trafiły do 265 tys. rodzin w województwie śląskim. Największa suma świadczeń dotarła do Katowic, Częstochowy, Bielska-Białej, Bytomia i Zabrza.

- To program, który spowodował bardzo wiele pozytywnych aspektów społecznych, ale również gospodarczych. Część z nich widać już po ostatnim kwartale 2016 roku - komentował Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, na konferencji podsumowującej funkcjonowanie "Rodziny 500 plus" na Śląsku.

Wojewoda przypomniał o najważniejszym celu programu, jakim było wyrównywanie szans młodego pokolenia (umożliwienie dzieciom realizacji pasji, wyjazdów wakacyjnych czy rodzinnego wyjścia do kina).

- Poszukajcie rodzin, którym było ciężko, i zobaczcie, jak w tej chwili patrzą na swoją przyszłość. To zupełnie inna perspektywa - przyznał J. Wieczorek.

Na zakończenie wojewoda śląski wyraził nadzieję, że takie wsparcie państwa dla polskich rodzin pozostanie już na zawsze. Podkreślił, że jest to nasz cywilizacyjny obowiązek.