To oni stworzyli ŚDM na Śląsku

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

publikacja 29.09.2016 14:43

Wolontariusze Diecezjalnego Centrum ŚDM spotkali się z abp. Wiktorem Skworcem i prezydentem Marcinem Krupą.

To oni stworzyli ŚDM na Śląsku Przedstawiciele wolontariuszy ŚDM spotkali się władzami miasta Joanna Juroszek /Foto Gość

Spotkanie przy kawie i poczęstunku było okazją, by podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację Światowych Dni Młodzieży w Katowicach, a także na terenie całej archidiecezji.

Słowa wdzięczności usłyszała reprezentacja młodych wolontariuszy, Ślązacy zaangażowani w organizację wydarzeń centralnych w Krakowie i Brzegach oraz miasto Katowice.

Ks. Marcin Wierzbicki, przez trzy lata koordynujący pracą Diecezjalnego Centrum ŚDM, potwierdził, że duszpasterstwo młodych się nie kończy.

Młodzież z Katowic i okolic dalej formować będzie się w każdą trzecią środę miesiąca, funkcjonować będą też rejony, na które w ramach przygotowań do ŚDM podzielona została archidiecezja.

Każdy chętny może dołączyć do comiesięcznych spotkań młodych. Pierwsze odbędzie się 19 października w salce przy kościele Mariackim w Katowicach. Początek Mszą o 18.30.

Czwartkowe spotkanie z prezydentem Katowic, jak przyznał abp Wiktor Skworc, było również wprowadzeniem do weekendu wdzięczności, który rozpoczyna się w najbliższy piątek.

Metropolita katowicki zabiera wolontariuszy na wspólną wycieczkę górską do Starego Sącza. Wyjazd będzie podziękowaniem za organizację Dni w Diecezji i Festiwalu Młodych w Mysłowicach, a także okazją do porozmawiania nad przyszłością duszpasterstwa młodzieży.

Prezydent Marcin Krupa i inni przedstawiciele władz miasta dostali od abp. Skworca upominki. Prezydent otrzymał medal papieża Franciszka. Z kolei wolontariusze i arcybiskup od miasta dostali softshelle z logo Katowic.