Złoci szpadziści

Krzysztof Kozłowski

publikacja 05.05.2016 15:35

Kolejni medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016 Warmia i Mazury.

Złoci szpadziści Wśród szpadzistów triumfował Wojciech Kolańczyk z UKS PGK Śrem Mróz Manieczki Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Trwają kolejne turnieje szermierki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016. Po florecistach do współzawodnictwa stanęli szpadziści.

Złoty medal w rywalizacji dziewcząt wywalczyła Barbara Brych (UKS Siemianowice Śl.), która w wyrównanej walce finałowej pokonała Julię Falińską (Warszawianka) 5:4. Na najniższym stopniu podium stanęły: Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica) i Agata Kes (WKS Kolejarz Wrocław).

Wśród szpadzistów triumfował Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki). W finale pokonał Wojciecha Lubienieckiego (PTG Sokół 1893 Mielec) 15:5. Brązowe medale wywalczyli: Robert Szajthauer (T.S. Górnik Radlin) i Mateusz Chołast (Warszawianka).

Kolejnego dnia odbyły się zawody drużynowe. O tytuł najlepszej drużyny szpadzistek w Polsce rywalizowało 12 zespołów. Najlepszy był team MKS Kusy Szczecin w składzie: Janicka, Sabalska, Skrzypczak i Staruch. Srebro wywalczyły szpadzistki Warszawianki, zaś brąz - Piasta Gliwice.

Tytuł najlepszej męskiej drużyny wywalczył RMKS Rybnik w składzie: Białas, Fajkis, Kałuziński i Wąsiewicz. Drugą drużyną został zespół WKS Kolejarz Wrocław, trzecią - UKS MDK Olimp Lublin.

Przez następne dwa dni (piątek i sobota) rywalizować będą szabliści, wśród nich jedna z najmłodszych zawodniczek turnieju, Klaudia Malgrem z UKS Hajduczek Olsztyn. - Klaudia jest młodziczką. Dzięki dobrym wynikom w turniejach juniorów młodszych zakwalifikowała się do grona najlepszej czterdziestki szablistek w Polsce. Jeśli po grupach zakwalifikuje się do walk pucharowych, będzie to już spory sukces - mówi Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek.

- Zdaję sobie sprawę z faktu, że będę rywalizować z zawodniczkami w wieku do 17 lat. Mam 13 lat, więc ich przewaga fizyczna i doświadczenie stawiają je na wygranej pozycji. Jednak nie zamierzam się poddać - zapowiada Klaudia.