Ogień Ducha w Katowicach

Marcin Jakimowicz

publikacja 26.04.2016 10:56

Dwa dni poruszających konferencji, pełne ognia pieśni uwielbienia i mnóstwo znaków jedności to wspólny mianownik dwudniowej konferencji „Strefa Zero”, która 25 czerwca ruszy w katowickim Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek.

Ogień Ducha w Katowicach Strefa Zero zaprasza do Katowic

Imprezy takie jak przygotowana przez dynamiczną wspólnotę Metanoia organizowane są w jednym celu: po to by usłyszeć, co mówi dziś Duch do Kościoła.

W ubiegłym roku gość specjalny konferencji Ulf Ekman, założyciel Kościoła Livets Ord zachęcał ludzi wypełniających do ostatniego miejsca salę chrzanowskiego Domu Kultury: „Proszę, powiedz to ze mną: Kocham Kościół, ponieważ kocham Jezusa”.

Inspiracją dla tegorocznej Strefy Zero stały się słowa z Księgi Aggeusza: „Czy jest między wami ktoś, co widział ten dom w jego dawnej chwale?”. W czasie dwudniowej konferencji tysiąc uczestników z całej Polski (w tym wielu liderów wspólnot nad Wisłą) będzie mogło wysłuchać konferencji siedmiu mówców. O Kościele „okazałym, sławnym i wspaniałym” będą opowiadać: teolog i historyk ks. dr Peter Hocken, dr Anders Gerdmar (pastor Livets Ord z Uppsali), biskup Grzegorz Ryś, Arek Krzywodajć (Wodzisław Śląski), Karol Sobczyk (wspólnota „Głos na pustyni", Piotr Gąsiorowski i Krzysztof Demczuk ze wspólnoty Metanoia – organizatora imprezy.

Rejestracji można dokonać na stronie: www.strefa-zero.com